Dlaczego warto pić wyciskane soki? CZ II

DZIAŁANIE OCZYSZCZAJĄCE – z tego względu, że nie ma błonnika w takich sokach mają one działanie przeczyszczające. Przyczynić się mogą do skutecznego usuwania z organizmu toksycznych substancji. Proces oczyszczenia układu pokarmowego wpływa również na oczyszczenie jelit i poprawę naszego nastroju. W dłuższej perspektywie działać będzie korzystnie na cały nasz organizm. Oczywiście po zakończeniu kuracji sokami należy zapewnić organizmowi wartościową dietę, by nie wrócić do normalnej wagi.

ENERGIA DO ŻYCIA – żywe rośliny to nośnik zielonej siły, z której ciało może również korzystać. Dostarczenie do organizmu świeżych soków to właśnie ta siła, która będzie pozytywnie działać na nasz organizm.

źródło przeciwutleniaczy PRZECIWUTLENIACZE – zioła, owoce czy warzywa mają wiele przeciwutleniaczy, które to chronią przed powstawaniem wolnych rodników i tym samym będą się przyczyniać do niszczenia i starzenia się komórek co będzie działać na podatność na procesy nowotworowe. Warzywa i owoce są doskonałym źródłem cennych substancji, które mogą nas przed tym chronić. Wymienić można tutaj takie substancje jak: acai, granaty, jagody, żurawina, jeżyna, suszone śliwki, maliny, truskawki, czerwona fasola, fasola pinto, serca karczochów, czarna fasola czy jarmuż.

CUKRY NATURALNE – cukry, które znajdują się w owocach i warzywach spożywać się będzie z dobroczynnymi witaminami i składnikami mineralnymi, które się tam znajdują. Dostarczają one naturalnych cukrów, które dają nam wiele energii i są zdecydowanie zdrowsze niż cukry z ciastek i cukierków, które z dodatkami chemicznymi nie będą dobrze wpływać na nasz organizm. 

czy warto pić wyciskane soki? CHLOROFIL – będzie występował tylko w roślinach i może wpływać korzystnie na tworzenie hemoglobiny, która odpowiada za transport tlenu do komórek. Ważną sprawą będzie picie dużej ilości świeżego soku z zielonych roślin, ponieważ taki właśnie sok jest najzdrowszy. Mamy więc sporo różnorakich czynników, które przemawiać będą za spożywaniem świeżo wyciskanych soków. Dzięki nim można do naszego organizmu dostarczyć naprawdę wiele energii. Odpowiadają one za regulowanie procesów trawienia oraz wpływają na to, że nasz organizm może prawidłowo funkcjonować i będziemy mogli cieszyć się lepszym samopoczuciem.

O serwisie

Blog założony przez parę dietetyków, pasjonujących się nowinkami technicznymi usprawniającymi prowadzenie zdrowego trybu życia. 

Kontakt

kontakt@mojastrona.pl

Galeria