Cechy wyciskarek najnowszej generacji

Na rynku wyciskarek mamy do czynienia z szeregiem rozwiązań, nic więc dziwnego, że często zmagamy się z dylematem dotyczącym tego, które z nich są warte naszego zainteresowania, a które w znacznie mniejszym stopniu zasługują na uwagę z naszej strony. Eksperci są zdania, że najlepiej sprawdzają się rozwiązania wolnoobrotowe, pionowe i jednoślimakowe.

Nie tylko nie niszą one enzymów i witamin, ale również radzą sobie nie tylko z klasycznymi rozwiązaniami, ale również z różnego rodzaju ziołami oraz ziarnami. Im mniejsze obroty wykonuje silnik, tym więcej składników mineralnych można znaleźć w rozwiązaniach, po których sięgamy. Im więc wolniej pracuje wyciskarka, tym bardziej naturalny jest sok, a tym samym możemy w takich okolicznościach liczyć również na sok najbardziej zdrowy.

Charakterystyka dobrej wyciskarki

Wyciskarki jednoślimakowe

Najmniejsze obroty są charakterystyczne dla pionowych wyciskarek jednoślimakowych i to właśnie one są rozwiązaniami najbardziej wartościowymi. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zakup wyciskarek najnowszej generacji ma sens, nie da się bowiem ukryć, że jednym z ich znaków rozpoznawczych jest dość wysoka cena. Liczba zalet, jakie posiadają rozwiązania tego typu wcale nie jest jednak mała, mamy więc do czynienia zarówno z maksymalną ilością witamin i enzymów, jak i fitosteroli.

Sok posiada maksymalną ilość składników odżywczych, a do tego można go wycisnąć nawet o 1/3 więcej niż wtedy, gdy wykorzystuje się klasyczne rozwiązania. Kolejnym plusem takich propozycji jest opcja regulacji gęstości soku, a także możliwość wyciskania soku znacznie szybciej niż do tej pory. Nadal jest to prędkość niższa niż ta, z jaką mamy do czynienia w przypadku sokowirówek, nie jest ona jednak już na tyle nieduża, aby oczekiwanie na sok było postrzegane jako bardzo męczące.

Kuvings B6000

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się w tym kontekście choćby wyciskarka Kuvings B6000. Jej znakiem rozpoznawczym jest wyjątkowo szeroki otwór wlotowy, dla którego typowe jest to, że daje możliwość wciskania całych owoców i warzyw, bez konieczności ich wcześniejszego rozkrajania. Wszystkie wyciskarki do soków najnowszej generacji są nam też w stanie zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa. Ogromna jest w tym zasługa lekkich, nowoczesnych materiałów, które nie wchodzą w reakcję z sokami i nie posiadają w swoim składzie bisfenoli oskarżanych często o to, że mogą potęgować ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej. Wyciskarki takie nie zapychają się, a ich mycie nie jest rozwiązaniem tak kłopotliwym, jak ma to miejsce w przypadku sokowirówek. Często wymaga od użytkownika jedynie trzyminutowego zaangażowania, co zwiększa przyjemność płynącą z korzystania z urządzenia.

O serwisie

Blog założony przez parę dietetyków, pasjonujących się nowinkami technicznymi usprawniającymi prowadzenie zdrowego trybu życia. 

Kontakt

kontakt@mojastrona.pl

Galeria