Soki wyciskane w wyciskarce – dlaczego warto je pić? cz.I

Picie soków świeżo wyciśniętych z warzyw i owoców mają coraz więcej zwolenników na całym świecie. Powstał nowy trend na promocję zdrowego trybu życia, gdzie olbrzymią wagę przywiązuje się do tego co jemy, w jakiej jakości są to posiłki oraz co się na nie składa.

Do picia soków raczej nie trzeba chyba nikogo przekonywać, soki smakują wyśmienicie i są pełne składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, ale jeśli ktoś jeszcze nie jest do tego przekonany, zapraszamy do poczytania poniższego tekstu. Nie zawsze mamy czas na to, by zjeść w ciągu dnia zalecane 5 - 8 porcji owoców i warzyw. Natomiast wypicie soku nie sprawia żadnych trudności i nie zabiera dużo czasu, zatem jest jednym z ulubionych sposobów uzupełniania wody i składników odżywczych w organizmie.

zdrowe wyciskane soki

Szklanka soku dziennie wpływa na podniesienie naszej energii witalnej, chroni przed schorzeniami wywołanymi brakiem witamin i minerałów, wzmacnia nasz układ immunologiczny, układ kostny, układ krążenia i poprawia wygląd. Przy przygotowaniu soków nie powinniśmy się trzymać cały czas tych samych składników, bo po pewnym czasie nam się znudzą, lepiej jest eksperymentować z nowymi smakami i aromatami. Każdy kto dba o zdrową i racjonalna dęte powinien włączyć do niej soki. Składniki odżywcze podane w formie soku są łatwiej przyswajane i trawione, niż te zjadane w całych, surowych owocach i warzywach. Trawienie soku trwa około 15 minut, po tym czasie organizm uzyskuje wszystkie składniki zawarte w soku, natomiast trawienie surowych owoców i warzyw to czasem godzina lub dwie.

Po wypiciu soku szybciej dostajemy zastrzyk energii oraz porcję witamin, minerałów i enzymów, które zadbają o zdrowie i kondycję naszego ciała i umysłu. Soki mają doskonałe właściwości oczyszczające, usuwają wiele szkodliwych toksyn z organizmu i metali ciężkich, które magazynują się w organizmie z innych produktów. Organizm ludzki w większości składa się z wody, dlatego musimy uzupełniać jej niedobory przez cały dzień. Soki składają się głównie z wody, więc doskonale nawadniają organizm i gaszą pragnienie. Do metabolizmu soków nie jest potrzebny zapas płynów w organizmie, sok sam w sobie uzupełnia poziom płynów organizmu nie zabierając nic w zamian. W ciągu dnia powinniśmy wypijać około 2 litrów czystej wody, część tej porcji możemy zastąpić świeżo wyciśniętymi sokami, które dodatkowo wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie i codzienne działanie.

O serwisie

Blog założony przez parę dietetyków, pasjonujących się nowinkami technicznymi usprawniającymi prowadzenie zdrowego trybu życia. 

Kontakt

kontakt@mojastrona.pl

Galeria